Kam pro krátkodobou půjčku?

Potřebujete půjčit jen na pár dní či týdnů? Nechcete se zavazovat k dlouhodobému splácení, byť by pro váš rozpočet bylo menší zátěží? Očekáváte v blízké budoucnosti jednorázově vyšší příjem nebo vám jen schází pár stokorun do výplaty? Zkrátka nechcete tu „klasickou“ půjčku na pár měsíců či let a přesto potřebujete peníze a nejlépe hned?

Jak pochodíte v bance

Banky většinou podobné produkty ve své nabídce nemají, což ovšem neznamená, že si zde nelze takovýmto způsobem vypůjčit. Jen je potřeba najít banku, kde po vás nebudou požadovat žádné poplatky za předčasné splacení úvěru. Výhodou v takovémto případě je, že pokud to s předpokládaným vyšším nárazovým příjmem nevyjde, lze splátky přece jen rozložit na delší časové období.

Potřebuji jen pár stovek…

Jestliže jsou pro vás půjčky poskytované bankami příliš vysoké nebo neprojdete všemi požadavky, aby vám půjčili, existuje možnost obrátit se na nebankovní společnosti. Zvláště v případě, že vám schází nárazově vyloženě jen pár stokorun to může být vysloveně výhodné.

Zajímavý článek:  Provident půjčky pro každého

V rámci potírání konkurence totiž mnoho poskytovatelů v tomto sektoru přišlo s novou taktikou získávání zákazníků – poskytují první půjčku zdarma – bez úroků, bez jakéhokoliv navýšení. Jestliže v tom umíte chodit (a hledat na internetu), můžete si tímto způsobem buďto napůjčovat poměrně slušnou částku nebo splácet půjčku půjčkou postupně při jejím pravidelném snižování. není to sice ani zcela finančně zodpovědné ani úplně správné, ale také nic zakázaného. A při minimálních nákladech tak můžete rozložit svou finanční potřebu do přijatelně delšího časového období.