Nezvládám splácet své závazky, co dělat?

Nabrali jste si půjčky u banky, jejichž splátky jste následně řešili půjčkou u nebankovní společnosti. Jedna půjčka začala vytloukat půjčku druhou a vy jste se dostali do nebezpečné situace, z níž je pouze krok k exekuci. Jak své závazky řešit a nepadnout až na pomyslné dno? Prozradíme vám to!

Rada č. 1: přestaňte dělat mrtvého brouka

Pokud čekáte, že na vaše závazky věřitel zapomene, věřte, že takto to opravdu nefunguje. I přesto, že může být nějakou dobu klid, po čase se vám ve schránce začnou hromadit upomínky od věřitelů a výzvy k zaplacení. Svou situaci tedy začněte okamžitě řešit a na nic nečekejte.

Rada č. 2: kontaktujte svého věřitele

Okamžitě kontaktujte všechny věřitele, u nichž máte půjčky nabrány. Osvětlete jim svou stávající situaci a počkejte si na možnosti řešení, které věřitel dříve nebo později nastíní. S největší pravděpodobností se domluvíte na odkladu splátky nebo novém splátkovém kalendáři, který ovšem již bude nutno bezmezně dodržovat.

Zajímavý článek:  Provident půjčky pro každého

Rada č. 3: vyhlaste osobní bankrot

Pokud nepomůže nic z výše uvedeného, vy máte více, než 2 věřitele, u nichž jste v prodlení se splácením, pak můžete začít uvažovat o osobním bankrotu. Pokud během následujících pěti let uhradíte alespoň 30 % ze všech svých závazků, může vám být žádost o vyhlášení osobního bankrotu povolena. Mějte ovšem na paměti, že sepsání takové žádosti není nic jednoduchého, proto se vyplatí oslovit specialisty, kteří se na oddlužování fyzických osob specializují.