Půjčka do 15000 bez registru aneb co si pod takovou půjčkou představit?

O půjčkách bez registru již určitě slyšel nejednou každý z nás. Co si pod tímto pojmem mají představit ti, kteří se ve světě půjček tak úplně neorientují? O tom, kdo může o půjčku žádat, jaké společnosti tento typ půjčky nabízejí a komu je určena, se dozvíme na následujících řádcích.

Charakteristika půjčky bez registru

Půjčkou bez registru se rozumí taková půjčka, u které její poskytovatel nenahlíží do rejstříku dlužníků. Tam se může vinou svou nebo pochybením úřadů dostat každý z nás a to doslova ze dne na den. Stačí jedna nezaplacená složenka, pokuta z MHD, pozdě zaplacený nájem, paušál nebo jednoduše shoda jména a problém je na světě. Nutno podotknout, že žadatelé o půjčku, kteří mají záznam v registrech dlužníků, si u bankovní společnosti stoprocentně nepůjčí. A právě z tohoto důvodu existují půjčky bez registru.

Zajímavý článek:  3 nevýhody nebankovních půjček

Kdo může o půjčku bez registru zažádat?

O tento typ půjčky může v podstatě zažádat téměř kdokoli. Určena je však zejména těm, kterým banka žádost o půjčku z důvodu záznamů v registrech zamítla. Pro mnohé žadatele o půjčku je tento typ nebankovní půjčky jedinou spásnou záchranou.

Jak o půjčku bez registru zažádat?

Většina společností uveřejňuje na svých stránkách online formulář, který stačí vyplnit a odeslat. Obratem vás budou kontaktovat zástupce společnosti s informací o tom, zda vám byla žádost schválena, či nikoli. Půjčku je samozřejmě možné sjednat také osobně na pobočce dané společnosti a někde se nabízí také možnost zavolání nebo zaslání SMS.