Chcete půjčit 15 000 Kč? Využijte online srovnávač

Půjčky patří mezi jeden z nejžádanějších finančních produktů a každý den si o ně žádá obrovské množství lidí. U některých jde o výsledek racionální úvahy, mnoho lidí si ale bohužel půjčuje i zbytečně v situaci, kdy by si žádný úvěr brát nemuseli. Neuvážené a nevýhodné půjčky pak často končí finančními problémy, vysokými dluhy a v nejhorších případech např. exekucí. Máte-li zájem o půjčku do 15 000 Kč, poradíme vám, jak si ji vybrat, abyste neudělali zbytečnou chybu.

15 000 není moc, vybrat si můžete z pestré nabídky

Úvěr ve výši 15 000 Kč není zas tak vysoký a nabízejí jak tak nejen banky, ale i velké množství nebankovních poskytovatelů. Zatímco u bank se jedná spíše o menší půjčku, v případě nebankovních firem je tomu často naopak – u mnoha z nich si lze napoprvé půjčit jen pár tisíc a vyšší částky jsou určeny až pro stálé klienty. V každém případě nabídka je velmi rozmanitá a dají se získat i velmi levné úvěry, u nichž nemusíte platit přehnaně vysoké úroky.

Banky půjčují levněji, zato mají přísné podmínky

Půjčka v hodnotě 15 000 Kč vyjde určitě levněji u banky – pokud tedy máte tu možnost, zajděte buď do vaší, případně do jiné banky a úvěr si sjednejte tam – nebo ještě lépe přes internet pomocí srovnávače. Mnoho lidí si ale o bankovní půjčce může nechat jenom zdát – jde o tzv. rizikové klienty, kteří mají např. záznamy v registrech dlužníků (SOLUS apod.), nemohou doložit příjem, jsou nezaměstnaní, mají exekuci atd. Ti se mohou obrátit na některou z nebankovních společností, kde jsou požadavky podstatně mírnější.

Rychlé a spolehlivé nebankovní půjčky do 15 000 Kč

Skutečně spolehlivých, bezpečných a rychlých nebankovních úvěrů do 15 000 Kč je více a liší se mimo jiné dobou splatnosti, úrokovou sazbou, poplatky nebo požadavky klienty. Doporučit můžeme např. Sumo půjčku, která má velmi vysokou schvalovatelnost, oblíbená je také půjčka CreditAir, jejíž splácení si lze i u malých částek rozložit až na tři měsíce. Mezi 100% spolehlivé a prověřené nebankovní úvěry patří také BB půjčka – ta sice není tolik známá, ale patří bezpochyby k těm nejlepším. Pokud preferujete výplatu peněz v hotovosti na ruku, pak lze doporučit např. úvěr od společnosti Provident Financial nebo Smart půjčku.

Zajímavý článek:  3 nevýhody nebankovních půjček

Online srovnávač je nejrychlejší cestou, jak najít tu správnou půjčku

Každému ale vyhovuje něco jiného – někdo preferuje co nejnižší poplatek i za cenu krátké splatnosti, jiný si chce naopak splácení rozložit na co nejdelší dobu, i přes vyšší celkovou částku. Nejlepším způsobem, jak si vybrat ideální půjčku, je použít některý z internetových srovnávačů.

Z těch největších se prosadily především CoolPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz a v obou případech jde o naprosto nezávislé portály, specializující se na srovnání jak nebankovních, tak i bankovních úvěrů. Součástí srovnání jsou i podrobné recenze a množství zajímavých informací. Výhodou je, že si můžete hned na začátku nastavit požadovanou výši úvěru, takže pokud máte zájem o půjčky do 15 000 Kč, stačí jen zadat částku, stisknout klávesu Enter a ihned máte ucelený přehled všech úvěrů v této sumě.

Díky online srovnání se vyhnete nebezpečí podvodných půjček

Internetové stránky, jež se zaměřují na srovnání půjček, mají ještě jednu důležitou přednost – jsou v nich hodnoceny pouze ověřené a bezpečné úvěry. Pokud si tedy půjčku sjednáte prostřednictvím některého z těchto srovnávačů, nemusíte mít vůbec strach, že byste skočili na špek podvodníkům.