Potřebuji půjčit peníze. Na koho se obrátit?

Dostali jste se do prekérní situace, ze které není na první pohled úniku? Říkáte, potřebuji půjčit peníze větší či menší obnos finančních prostředků, ale nevíte, zda zamířit k bance nebo nebankovní instituci? Na následujících řádcích pro vás máme takové malé srovnání, díky kterému bude vaše rozhodování zase o něco pohodovější.

Potřebuji půjčit peníze – u banky ale jen pro někoho

Drtivá většina zájemců o půjčku míří v první řadě do banky. Zde je ovšem nutno počítat s poměrně komplikovaným a zdlouhavým procesem, během kterého bankovní úředník zkoumá, zda má klient dobrou bonitu, nemá nesplacené závazky z minula, má naopak dostatečný plat a jeho jméno se neobjevuje v registru dlužníků. Pokud přísným podmínkám a kritériím banky vyhovíte, můžete si vybírat z poměrně bohaté nabídky finančních produktů. V opačném (pravděpodobnějším) případě bude vaše žádost smetena ze stolu a vy budete nuceni navštívit nebankovního poskytovatele půjček.

Zajímavý článek:  Chcete si koupit krásnou letní dovolenou?

Půjčka u nebankovní instituce – vyšší úroky i riziko

Zamíříte-li s žádostí o půjčku k nebankovní instituci, pak bude na místě vyčlenit si na její výběr poměrně dostatečnou časovou rezervu. Jednotlivé poskytovatele mezi sebou důkladně porovnejte a při výběru konkrétní půjčky se nezaměřujte výlučně na výši jejich úroků. Raději prozkoumejte další poplatky, jež mohou být spojeny s jejím poskytnutím, schválením nebo vedením a dle toho se následně rozhodnete. Ještě před tím, než danou společnost oslovíte, projděte internetová fóra a diskuze, ve kterých se dozvíte mnoho užitečných informací.