Půjčili jsme si 15 000 Kč na dovolenou a teď se nám je nedaří vrátit

Období zimních měsíců je typické pro rozvoj nejrůznějších druhů depresí a bipolárních poruch. Pokud jste na sobě i vy zpozorovali časté výkyvy a změny nálad nebo jste již jednoduše depresi propadli, zřejmě jste si sbalili „pět švestek“, vybrali konto a vydali se vstříc exotickým zážitkům u moře. Jestliže to vaše finanční situace dovolila a vy jste si na dovolené doopravdy odpočinuli, pak je vše v nejlepším pořádku a investice do relaxace splnila svůj účel. V případě, že jste však na dovolenou finanční prostředky neměli, ale přesto jste si ji nedokázali odříct, pak jste museli sáhnout po více či méně výhodné půjčce. V takovém případě jste se s největší pravděpodobností dostali do situace, z níž nevede jednoznačné východisko.

Co dělat, když jste v prodlení se splácením?

Nestrkat hlavu do písku – to je první rada, které se držte! Nečekejte, že vám věřitel dluhy odpustí nebo na ně po nějaké době zapomene. Nečekejte na to, až se vám ve schránce začnou hromadit upomínky a výzvy k zaplacení, raději svého věřitele či bankovní společnost co nejrychleji kontaktujte, osvětlete mu svou stávající situaci a poproste o odklad splátek nebo nový splátkový kalendář.

Zajímavý článek:  Smart půjčka – jedna z nejoblíbenějších v ČR

Co když je to doopravdy špatné

Pokud jste si výše zmíněným krokem nijak nepomohli a vaše dluhy se neustále prohlubují, dříve nebo později se dostanete do situace, z níž vás může dostat pouze osobní bankrot. Pravidla pro jeho vyhlášení jsou poměrně přísná. Pokud je ovšem splníte, můžete se zbavit třeba i 70 % dluhů.