Zkroťte dluhy v těchto čtyřech krocích

Dostali jste se do dluhové pasti a nevíte, jak z ní ven? Řešení vašich dluhů může být rozmanité. Nabízí se sloučení neboli konsolidace dluhů, refinancování půjček, osobní bankrot nebo uhrazení dluhu, kvůli kterému jste vedeni v některém z registru dlužníků. Jaký je váš problém?

1. Jsem veden v registru dlužníků – co s tím?

Pokud vám v bance zamítli žádost to půjčku z důvodu záznamu registru dlužníků, jistě to byl pro vás šok. Zvláště v situaci, pokud nemáte o neuhrazeném dluhu ani páru. Ze všeho nejdříve je nutno obětovat nějakou tu korunu a požádat registr o výpis. Tak se dozvíte komu a kde dlužíte a svůj dluh můžete co nejdříve uhradit. Mějte však na paměti, že v některých registrech jsou údaje o dlužnících vedeny i několik let.

2. Nezvládám splácet vysoké úroky

Máte více věřitelů a splácíte více společnostem? Zažádejte svou banku o konsolidaci neboli sloučení úvěrů. Místo tří menších měsíčních splátek zaplatíte jednu větší splátku, jejíž úroky však budou nižší až o několik desítek procent.

Zajímavý článek:  Nebankovní hotovostní půjčky do domu – víte, kde je shánět?

3. Dluhy mi přerůstají přes hlavu

Pokud dlužíte více věřitelům a nezvládáte půjčky splácet, vysvobozením může být oddlužení neboli osobní bankrot. Pro jeho schválení je však nutno splnit poměrně přísné podmínky. Pokud vám bude osobní bankrot schválen, připravte se na poměrně přísný režim, jehož dodržení vás však může vyvést ze začarovaného kruhu.

4. Jakou půjčku zvolit?

Potřebujete půjčit a nevíte, na koho se obrátit? Ačkoli je společností, které půjčky nabízejí, velká spousta, ne každý společnost je solidní. Pozor si dávejte zejména na poplatky nebo jiné zálohy placené předem. To vám může o nesolidnosti firmy mnohé prozradit. Informace o solidních poskytovatelích půjček se dozvíte zde.