3 nevýhody bankovních půjček

Před nedávnem jsme vás informovali o nevýhodách nebankovních půjček. Nyní se podíváme na druhou stranu bariéry a popíšeme si tři nevýhody bankovních půjček. Ty jsou totiž asi nejčastější variantou, po které sáhneme ve snaze o finanční injekci. Jenže ani ty nemusí být nejlepší. A proč? Možná pouze tři nevýhody vás nepřesvědčí, ale jedná se o skutečně citelné argumenty, které mohou pro mnohé znamenat hranici mezi chudobou a normálním životem.

Nevýhoda č. 1 – Přemrštěné požadavky

Jako první nejspíš narazíte na spoustu podmínek a požadavků, které musíte splňovat. Jenže někdy se jedná o tak detailně stanovená kritéria, že se vám už při pouhém pohledu na ně zatočí hlava. V takovém případě většina z nás rovnou přejde k nebankovním společnostem, které půjčují prakticky kde komu.

Nevýhoda č. 2 – Dlouhá doba vyřizování

Za druhé je to určitě dlouhá doba vyřizování. Oproti totiž nebankovním společnostem, které nabízí půjčky i prostřednictvím SMS, musíte jít u těch bankovních minimálně na internetové bankovnictví, nebo v horším případě na pobočku a zde strávit nespočet minut, ne-li hodin, jen abyste získali pár tisíc korun. Navíc i následné čekání na výplatu úvěru je něco.

Zajímavý článek:  Finanční žihadlo

Nevýhoda č. 3 – S negativní platební minulostí ani ránu

Nakonec se trochu vrátíme k první nevýhodě. Když si totiž chcete půjčit v bance, musí být vaše platební minulost čistá a neposkvrněná jako dětská prdelka. Pokud ovšem už máte jeden jediný škraloup, budete už navždy zařazování do jiné škatulky a třeba na žádnou půjčku ani nedosáhnete. V tom jsou právě lepší soukromé subjekty, které poskytují půjčky i na úkor záznamu v registru dlužníků nebo v Solusu.